“Fəxr edirəm ki, mən azərbaycanlıyam”

Heydər Əliyev
10.11.2010, 18:44
39

Parlament seçkilərinin ilkin nəticələri

A- A+

MSK 125 seçki dairəsi üzrə lider namizədlərin siyahısını açıqlayıb

Noyabrın 7-də Azərbaycanda keçirilən növbəti parlament seçkilərinin ilkin nəticələri məlumdur.

Mərkəzi Seçki Komissiyasının rəsmi məlumatına görə, seçkilər ölkə üzrə 125 dairəni əhatə edən 5314 seçki məntəqəsində keçirilib. Bu məntəqələrdən 5311-nin protokolları müvafiq dairə seçki komissiyaları tərəfindən etibarlı sayılıb. Üç seçki məntəqəsinin nəticələri etibarsız hesab edilib.

Seçki Məcəlləsinin tələbinə əsasən MSK səsvermə günündən 20 gün keçənədək DSK-ların protokollarını (Məcəlləyə uyğun olaraq əlavə edilən sənədlərlə birlikdə) yoxlamalı, bundan sonra Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim etməlidir.

 * * *

125 seçki dairəsi üzrə lider namizədlərin siyahısı:

1 saylı Şərur-Sədərək: Vasif Talıbov, YAP

2 saylı Şərur: İsa Həbibbəyli, YAP

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan: Səttar Möhbalıyev, bitərəf

4 saylı Naxçıvan şəhər: Eldar İbrahimov, YAP

5 saylı Şahbuz-Babək: Siyavuş Novruzov, YAP

6 saylı Culfa-Babək: İsmayıl Hacıyev, YAP

7 saylı Ordubad-Culfa: Qüdrət Həsənquliyev, BAXCP

8 saylı Binəqədi birinci: Oqtay Əsədov, YAP

9 saylı Binəqədi ikinci: Rafael Cəbrayılov, bitərəf

10 saylı Binəqədi üçüncü: Madər Musayev, bitərəf

11 saylı Qaradağ: Ağalar Vəliyev, YAP

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal: Mixail Zabelin, YAP

13 saylı Xəzər birinci: Rauf Əliyev, YAP

14 saylı Xəzər ikinci: Mehriban Əliyeva, YAP

15 saylı Yasamal birinci: Etibar Hüseynov, bitərəf

16 saylı Yasamal ikinci: Abel Məhərrəmov, YAP

17 saylı Yasamal üçüncü: Ülvi Quliyev, bitərəf

18 saylı Nərimanov-Nizami: Rasim Musabəyov, bitərəf

19 saylı Nərimanov birinci: Əli Əhmədov, YAP

20 saylı Nərimanov ikinci: Adil Əliyev, bitərəf

21 saylı Nəsimi birinci: Aytən Mustafayeva, bitərəf

22 saylı Nəsimi ikinci: Asim Mollazadə, DİP

23 saylı Nəsimi-Səbail: Ziyad Səmədzadə, bitərəf

24 saylı Nizami birinci: Rövnəq Abdullayev, YAP

25 saylı Nizami ikinci: Sədaqət Vəliyeva, YAP

26 saylı Sabunçu birinci: Fazil Mustafa, BQP

27 saylı Sabunçu ikinci: Qalib Salahzadə, YAP

28 saylı Sabunçu üçüncü: Eldar Quliyev, bitərəf

29 saylı Səbail: Fuad Muradov, bitərəf

30 saylı Suraxanı birinci: Sevinc Fətəliyeva, YAP

31 saylı Suraxanı ikinci: Fərəc Quliyev, bitərəf

32 saylı Suraxanı üçüncü: Ağacan Əbiyev, YAP

33 saylı Xətai birinci: Hüseynbala Mirələmov, YAP

34 saylı Xətai ikinci: Gülər Əhmədova, YAP

35 saylı Xətai üçüncü: İqbal Ağazadə, Ümid Partiyası

36 saylı Xətai dördüncü: Səməd Seyidov, YAP

37 saylı Nizami birinci (Gəncə): Aydın Abbasov, bitərəf

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə): Asəf Hacıyev, YAP

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə): Xanlar Fətiyev, YAP
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə): Musa Quliyev, YAP

41 saylı Sumqayıt birinci: Leyla Abdullayeva, YAP

42 saylı Sumqayıt ikinci: Musa Qasımlı, bitərəf

43 saylı Sumqayıt üçüncü: Muxtar Babayev, YAP

44 saylı Sumqayıt-Abşeron: Hacı Salayev, bitərəf

45 saylı Abşeron: Arif Alışanov, bitərəf

46 saylı Şirvan: Azay Quliyev, bitərəf

47 saylı Mingəçevir: Aydın Mirzəzadə, YAP

48 saylı Yevlax: İlham Məmmədov, YAP

49 saylı Yevlax-Mingəçevir: Əli Hüseynov, YAP

50 saylı Qobustan-Xızı-Sumqayıt: Zeynəb Xanlarova, bitərəf

51 saylı Qusar: Azər Badamov, YAP

52 saylı Quba: Vahid Əhmədov, bitərəf

53 saylı Quba-Qusar: Yevda Abramov, YAP

54 saylı Şabran-Siyəzən: Tahir Süleymanov, YAP

55 saylı Xaçmaz şəhər: Arif Əşrəfov, YAP

56 saylı Xaçmaz kənd: İlham Əliyev, YAP

57 saylı Kürdəmir: Fərhad Qəribov, YAP

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir:Rafael Hüseynov, VHP

59 saylı Salyan: Əliağa Hüseynov, bitərəf

60 saylı Salyan-Neftçala: Fəzail Ağamalı, AVP

61 saylı Neftçala: Arif Rəhimzadə, YAP

62 saylı Saatlı: Cəlal Əliyev, YAP

63 saylı Sabirabad birinci: Ceyhun Osmanlı, bitərəf

64 saylı Sabirabad ikinci: Rüstəm Xəlilov, YAP

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir: Əhliman Əmiraslanov, YAP

66 saylı Biləsuvar: Xanhüseyn Kazımlı, ASRP

67 saylı Cəlilabad şəhər: Malik Həsənov, YAP

68 saylı Cəlilabad kənd: Mirkazım Kazımov, YAP

69 saylı Cəlilibad-Masallı-Biləsuvar: Fəzail İbrahimli, VHP

70 saylı Masallı şəhər: Nəriman Əliyev, YAP

71 saylı Masallı kənd: Elmira Axundova, bitərəf

72 saylı Yardımlı-Masallı: Sabir Rüstəmxanlı, VHP

73 saylı Lənkəran şəhər: Rüfət Quliyev, bitərəf

74 saylı Lənkəran kənd: Hadı Rəcəbli, YAP

75 saylı Lənkəran-Masallı: Cavanşir Paşazadə, YAP

76 saylı Lənkəran-Astara: Ziyafət Əsgərov, YAP

77 saylı Astara: Aslan Cəfərov,YAP

78 saylı Lerik: İqbal Məmmədov, YAP

79 saylı İmişli: Əsabil Qasımov, YAP

80 saylı İmişli-Beyləqan: Çingiz Qənizadə, bitərəf

81 saylı Beyləqan: Ayaz Orucov, YAP

82 saylı Ağcabədi: Tahir Rzayev, YAP

83 saylı Ağcabədi-Füzuli: Aqil Abbas, bitərəf

84 saylı Füzuli: Bahar Muradova, YAP

85 saylı Şamaxı: Elxan Süleymanov, bitərəf

86 saylı İsmayıllı: Novruzəli Aslanov, bitərəf

87 saylı Ağsu-İsmayıllı: Ərəstun Cavadov, YAP

88 saylı Göyçay: Sabir Hacıyev, VBP

89 saylı Göyçay-Ağdaş: Şəmsəddin Hacıyev, YAP

90 saylı Ağdaş: Çingiz Əsədullayev, bitərəf

91 saylı Ucar: Elton Məmmədov, bitərəf

92 saylı Zərdab-Ucar: Jalə Əliyeva, bitərəf

93 saylı Bərdə şəhər: Zahid Oruc, AVP

94 saylı Bərdə kənd: Gövhər Baxşəliyeva, bitərəf

95 saylı Tərtər: Sahib Alıyev, bitərəf

96 saylı Goranboy-Naftalan: Mahir Aslanov, bitərəf

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər: Gülçöhrə Məmmədova, YAP

98 saylı Şəmkir şəhər: Sahibə Qafarova, YAP

99 saylı Şəmkir kənd: Məlahət İbrahimqızı, YAP

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən: Mübariz Qurbanlı, YAP

101 saylı Göygöl-Daşkəsən: Rövşən Rzayev, bitərəf

102 saylı Samux-Şəmkir: Valeh Ələsgərov, bitərəf

103 saylı Gədəbəy: Sevinc Hüseynova, YAP

104 saylı Gədəbəy-Tovuz: Rafiq Məmmədhəsənov, YAP

105 saylı Tovuz: Qənirə Paşayeva, bitərəf

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa: İlyas İsmayılov, Ədalət Partiyası

107 saylı Qazax: Əhməd Vəliyev, YAP

108 saylı Ağstafa: Nizami Cəfərov, YAP

109 saylı Balakən: Rəbiyyət Aslanova, YAP

110 saylı Zaqatala: Hikmət Atayev, YAP

111 saylı Zaqatala-Balakən: Kamilə Əliyeva, YAP

112 saylı Qax: Azər Kərimli, bitərəf

113 saylı Şəki şəhər: Yaqub Mahmudov, YAP

114 saylı Şəki kənd birinci: Əli Məsimli, bitərəf

115 saylı Şəki kənd ikinci: Cavanşir Feyziyev, bitərəf

116 saylı Qəbələ: Fəttah Heydərov, YAP

117 saylı Oğuz-Qəbələ: Aqiyə Naxçıvanlı, YAP

118 saylı Ağdam şəhər: Bəxtiyar Əliyev, bitərəf

119 saylı Ağdam kənd: Bəxtiyar Sadıqov, YAP

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı: Astan Şahverdiyev, YAP

121 saylı Laçın: Nazim Fərəcov, YAP

122 saylı Xankəndi: Flora Qasımova, bitərəf

123 saylı Kəlbəcər: Cavid Qurbanov, YAP

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd: Elman Məmmədov, YAP

125 saylı Zəngilan-Qubadlı: İmamverdi İsmayılov, YAP

Xəbərlər
Redaktorun seçimi