“Fəxr edirəm ki, mən azərbaycanlıyam”

Heydər Əliyev
08.12.2010, 18:29
84

Parlamentin strukturları tam formalaşdı

A- A+

Milli Məclisin daimi komitələrinin yeni tərkibi

Dekabrın 7-də Milli Məclisin daimi komitələri və intizam komissiyası tam formalaşdırılıb.

Xatırladaq ki, parlamentin komitələrinə sədrlər dördüncü çağırış Milli Məclisinin ilk iclasında - noyabrın 29-da seçilmişdi.

Parlamentin dekabrın 7-də keçirilən iclasında isə komitə sədrlərinin müavinləri, komitələrin üzvləri, intizam komissiyasının sədr, katib və üzvləri təsdiqlənib.

Milli Məclis daimi komitələrinin və İntizam Komissiyasının tərkibini təqdim edirik.

* * *

Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsi:

sədr Əli Hüseynov, müavin Rövşən Rzayev, deputatlar - Fəzail Ağamalı, Rəfael Cəbrayılov, Sabir Hacıyev, Qüdrət Həsənquliyev, Çingiz Qənizadə, Azay Quliyev, Ülvi Quliyev, Mübariz Qurbanlı, Madər Musayev.

Təhlükəsizlik və müdafiə komitəsi:

sədr Ziyafət Əsgərov, müavin Aydın Mirzəzadə, deputatlar - Aqil Abbasov, Adil Əliyev, Xanlar Fətiyev, Əliağa Hüseynov, Fərəc Quliyev, Elman Məmmədov, Siyavuş Novruzov, Zahid Oruc, Bəxtiyar Sadıqov, Hacı Salayev.

İqtisadi siyasət komitəsi:

sədr Ziyad Səmədzadə, müavin Çingiz Əsədullayev, deputatlar - Arif Alışanov, Aslan Cəfərov, Vahid Əhmədov, İlham Əliyev, Xanhüseyn Kazımlı, Asabil Qasımov, Rüfət Quliyev, Cavid Qurbanov, Əli Məsimli, Səttar Mehbalıyev, Ayaz Orucov, Ağalar Vəliyev.

Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsi:

sədr Valeh Ələsgərov, müavin Elton Məmmədov, deputatlar - Rövnəq Abdullayev, Muxtar Babayev, Malik Həsənov, Etibar Hüseynov, Mirkazım Kazımov, Fərhad Qəribov, Hüseynbala Mirələmov, Fuad Muradov.

Aqrar siyasət komitəsi:

sədr Eldar İbrahimov, müavin Eldar Quliyev, deputatlar - Mahir Aslanov, Novruzəli Aslanov, Ərəstun Cavadov, Arif Əşrəfov, Nazim Fərəcov, İqbal Məmmədov, Tahir Süleymanov.

Sosial siyasət komitəsi:

sədr Hadı Rəcəbli, müavin Musa Quliyev, deputatlar - Elmira Axundova, Hikmət Atayev, Əhliman Əmiraslanov, Sevinc Hüseynova, Məlahət İbrahimqızı, Yaqub Mahmudov, İlham Məmmədov, Sədaqət Vəliyeva.

Regional məsələlər komitəsi:

sədr Arif Rəhimzadə, müavin Fəttah Heydərov, deputatlar - Azər Badamov, Rüstəm Xəlilov, Fəzail İbrahimli, Tahir Rzayev, Qalib Salehzadə, Mixail Zabelin.

Elm və təhsil komitəsi:

sədr Şəmsəddin Hacıyev, müavin Bəxtiyar Əliyev, deputatlar - Ağacan Abıyev, Gövhər Baxşəliyeva, Əli Əhmədov, Kəmalə Əliyeva, Asəf Hacıyev, İsa Həbibbəyli, Musa Qasımlı, Abel Məhərrəmov, Rafiq Məmmədhəsənov, Gülçöhrə Məmmədova, Aqiyə Naxçıvanlı, Əhməd Vəliyev.

Mədəniyyət komitəsi:

sədr Nizami Cəfərov, müavin Rəfael Hüseynov, deputatlar - Leyla Abdullayeva, Jalə Əliyeva, Zeynəb Xanlarova, İmamverdi İsmayılov, Sahibə Qafarova.

İnsan hüquqları komitəsi:

sədr Rəbiyyət Aslanova, müavin Yevda Abramov, deputatlar İqbal Ağazadə, Nəriman Əliyev, İsmayıl Hacıyev, İlyas İsmayılov, Flora Qasımova, Fazil Mustafa, Aytən Mustafayeva, Cavanşir Paşazadə, Astan Şahverdiyev.

Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsi:

sədr Səməd Seyidov, müavin Sevinc Fətəliyeva, deputatlar - Aydın Abbasov, Sahib Alıyev,Gülər Əhmədova, Mehriban Əliyeva, Cavanşir Feyziyev, Azər Kərimli, Asim Mollazadə, Rasim Musabəyov, Ceyhun Osmanlı, Qənirə Paşayeva, Sabir Rüstəmxanlı, Elxan Süleymanov.

İntizam komissiyası:

sədr Siyavuş Novruzov, katib Gülər Əhmədova, deputatlar - Fəttah Heydərov, Mirkazım Kazımov, Səttar Möhbəliyev, Fazil Mustafa, Sədaqət Vəliyeva.

Xəbərlər
Redaktorun seçimi